دیوار نویس بی سواد

ما دنباله رو نسلی هستیم که از دیوار برای بزرگترین انقلاب جهان ،رسانه ساختند

۱۵ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

دروغی دیگر از دولت.......

دروغی دیگر از دولت.......

صبح امروز حجت اشرف‌زاده خواننده کشورمان طی پیامی در صفحه شخصی خود اعلام کرد که برای اجرای موسیقی به مشهد نمی‌رود. او دلیل نرفتنش را ممانعت از حضور در مراسم اعلام کرده بود. 

بلافاصله با انتشار این پست، کانال تلگرامی ستاد انتخاباتی حسن روحانی در خبری مدعی شد که "از ورود اشرف زاده به مشهد که برای اجرای موسیقی زنده در سخنرانی روحانی عازم این شهر بود، جلوگیری شد!" اما ساعتی پس از این اقدام ستاد انتخاباتی حسن روحانی، حجت‌ اشرف‌زاده خواننده کشورمان در مصاحبه‌ای ادعای ستاد حسن روحانی مبنی بر اینکه وی عازم شهر مشهد بوده و از ورودش به این شهر ممانعت به عمل آمده است را تکذیب کرد.

حجت اشرف زاده خواننده کشورمان در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، گفت: هیچ مسئول امنیتی برای عدم اجرای برنامه ام در مشهد با من تماس نگرفته است. از طرف برگزار کنندگان مراسم آقای روحانی در مشهد  با مدیر برنامه ام تماس گرفتند و گفتند که اجرای برنامه فعلا مقدور نیست و در حال پیگیری هستیم.  منظورم از عدم اجازه ورود به مشهد همان برنامه مشهد بوده است.

گفتنی است یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تهران، ضمن تکذیب ممانعت از ورود و اجرای زنده حجت اشرف‌زاده در مشهد اظهار داشت: برنامه اجرای زنده حجت اشرف‌زاده پیش از سخنرانی حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در ورزشگاه تختی مشهد دارای مجوز است. 

وی با تاکید براینکه هیچ‌کس مانع ورود حجت اشرف‌زاده به مشهد نشده است، افزود: با توجه به مجوزهای اخذ شده، ممانعت از ورود اشرف‌زاده خواننده حامی روحانی در مشهد کذب محض است. 

این منبع آگاه با بیان اینکه از روزهای قبل اطلاعیه‌های برگزاری کنسرت حجت‌ اشرف‌زاده قبل از سخنرانی روحانی در مناطق مختلف مشهد نصب شده و هنوز هم اطلاعیه‌ها در جای خود نصب است، خاطرنشان کرد: منعی برای برگزاری کنسرت حجت اشرف‌زاده ایجاد نشده و به نظر می‌رسد این دروغ‌سازی‌ها به منظور تأثیرگذاری بر نتیجه انتخابات و جلوگیری از شکست احتمالی روحانی صورت می‌پذیرد.

وی همچنین تاکید کرد: همچنین در همین هفته چندین کنسرت خیابانی مقابل ستادهای روحانی برگزار شده و هیچ مانعی در مقابل آن ایجاد نشده است.

به گزارش تسنیم، لحظاتی پیش اشراف‌زاده در صفحه شخصی خود در اینستاگرام عنوان کرده بود که از ورودش به مشهد ممانعت به‌عمل آمده است.

در این راستا، سید محمود رضوی نیز در پستی در توئیتر خود آورده است: آقای اشرف‌زاده واقعاً اگر مصمم به رفتن مشهد هستند، تشریف بیاورند میهمان حقیر برویم مشهد، کنسرت را برگزار کنند و برگردند؛ تضمین برگزاری با من.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
احسان چگونیان
حرفی ندارم

حرفی ندارم

امیر جعفری گفته است : کار هست مردم تن پرور شدند،رعیت دنبال یک گونی سیب زمینی بیشتر است(رجانیوز)


سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 ساعت 13:38
شناسه خبر : 270914

حالا کاری نداریم که خود ایشون در جشن پانصدمین برنامه ی خندوانه در جواب آقای جوان که گفت : ما برای کمک به کودکان بی سرپرست چقدر جمع کردیم بعد ایشان فرمودند ما دولت می خواهیم چه کار خودمون کارهامون را می کنیم
 کاری هم به ارتباط ایشون و عکس هاشون با بابک زنجانی نداریم وسمتی که به ایشون داده بود.

اما خداوکیلی آقای جعفری اگه مردم تن پرور بودند طرفدار دولتی بودند که سبد کالا می داد نه طرفدار کسی که می خواهد کارایجاد کند

  اما جان بچه هاتون شما هنرمندان ما را تو این چاه انداختید هرچند دیگه مردم فهمیدند شما پی منافع خود هستید وکاری باهاتون ندارند اما حداقل کمی طرفداری نکنید
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
احسان چگونیان

طوفانی-شاید

امیر حسین چگونیان دبیر سابق جامعه اسلامی دانشگاه کاشان در کانال تلگرامی خود (یک انسان پر اشتباه) نوشت: ((اگر#احمدی_نژاد، از #رییسی حمایت کرد، تعجب نکنید)) وی در ادامه بیان داشته که : (( هیچ تحلیلی پشت این حرف نیست صرفا سکوت احمدی نژاد چنین چیزی را می طلبد))

amirh_ch@

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
احسان چگونیان
بیانیه ستاد رئیسی به پاسخ به شبهه افکنی دولت یازدهم

بیانیه ستاد رئیسی به پاسخ به شبهه افکنی دولت یازدهم


به گزارش حوزه انتخابات خبرگزاری فارس،‌ ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی با صدور بیانیه‌ای به شبهه افکنی دولت یازدهم در قبال برنامه‌های این کاندیدا درباره هدفمندی یارانه‌ها و ضرورت حمایت از اقشار ضعیف جامعه پاسخ داد

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

امروز به بهانۀ ثبات اقتصادی، شاهد یک وضعیت اقتصادی ناهنجار و سکون جدی کسب و کار در کشور هستیم که ناشی از خطاهای محاسباتی، و عملکرد غلط دولت یازدهم می‌باشد. دولت دوازدهم وارث بانک های زیان ده، بدهی 210 هزار میلیارد تومانی به بانکها، بدهی 130 هزار میلیارد تومانی به تأمین اجتماعی، و بار 253 هزار میلیارد تومان بودجۀ جاری خواهد بود که در راستای ولخرجی‌های دولت یازدهم بوده و هزینههای جاری را ظرف سه سال و نیم نزدیک به سه برابر کرده است.

رکود بخش مسکن و رشد منفی هر سالۀ آن، تعطیلی 50 درصد کارخانجات، تعطیلی یا تبدیل بالغ بر 200 هزار واحد صنفی تولیدی و بیکار شدن تعداد کثیری از کارگران زحمتکش کشور از یک طرف درآمد خانوارها، بخصوص سه دهک پایین را هدف قرار داده و از طرف دیگر اقدامات دولت یازدهم برای تأمین منابع هزینه جاری و ریخت و پاش خود در خلق پول و افزایش نقدینگی (نزدیک به سه برابر) و تورم ناشی از آن بخشی از سفرۀ هموطنان عزیزمان را از بین برده و آنها را به زیر خط فقر کشانده است. به طوری که ادامۀ زندگی برای سه دهک بدون اقدام عاجل و حمایت دولت به سختی قابل تصور است. اگر چه وزارت رفاه در این مورد سکوت اختیار کرده ولی برخی گزارشات و تحقیق‌های دولتی نیز این وضع وخیم را منعکس می‌کند.

قیمت مواد غذایی مانند برنج، روغن، قند و شکر، گوشت، حبوبات که به میزان 100 درصد و بالاتر افزایش یافته بحران های معیشتی را برای دهک‌های پایین تشدید کرده است.

در چنین شرایطی وظیفۀ اولیه و انسانی دولت، پرداختن سریع و اضطراری به چنین مشکلاتی است. ما شکی در این باره نداریم که کشور به رونق اقتصادی و گردش چرخ تولید و ایجاد اشتغال مولد و پایدار نیازمند است و باز شکی نداریم که باید خانواده‌های کم درآمد را توانمند کرد و برای این امر نیز ، برنامه‌های مشخص و مدوّنی داریم، اما در عین حال معتقدیم که دولت نمی‌تواند شاهد مشقت‌ها و زجر خانواده‌های فقیر باشد و باید برنامۀ اضطراری‌ای برای تأمین نیازهای اولیۀ معیشتی آنها تدارک کرده و به تدریج آنها را به سوی توانمندسازی و خود اتکایی سوق دهد که البته به زمان خود نیاز دارد.

اقتصاددانان منصف در این حقیقت شکی ندارند که وجود نفت در بودجه یکی از ریشه‌های اصلی پدیده‌هایی چون خلق نقدینگی و ایجاد تورم است که در یک دوگانه ناهماهنگ از یک سو باعث تشدید فقر و کاهش سطح زندگی اقشار کم‌درآمد شده و از سوی دیگر با ایجاد فرصت‌های نابرابر و رانتی، ثروت اغنیاء را بیشتر کرده است. برخی محاسبات انجام شده حجم یارانه‌های پنهان در اقتصاد را با فرض نفت 50 دلاری تا 150 هزار میلیارد تومان در سال برآورد کرده‌اند که سهم اقشار ضعیف جامعه از این مبلغ بسیار کم بوده و نشان از بی‌عدالتی محض است. متأسفانه دولت و برخی مراکز پژوهشی، چنین موارد بزرگی را فراموش می‌کنند. آنان فراموش می‌کنند که بی‌عدالتی در توزیع این یارانۀ پنهان که ناشی از این دوگانگی است، فقیر را فقیرتر و غنی را غنی‌تر کرده است.

هدفمند کردن یارانه در سال 96 که حاصل چند بار افزایش قیمت حامل‌های انرژی در دولت یازدهم است درآمدی بالغ بر 80 هزار میلیارد تومان را نصیب دولت کرده است که از این میزان 33500 میلیارد تومان با پیشنهاد دولت و تصویب مجلس قرار است در بودجۀ 96 به مردم پرداخت شود که این حدود 61 میلیون نفر را پوشش می‌دهد که جای سؤال است منابع 20 میلیون نفر حذف شده، کجا به مصرف خواهد رسید. آیا این حق است که برای توسعه خطوط لوله نفت و میعانات گازی و یا دادن قیر مجانی به وزارت راه و شهرداری‌ها و امثالهم از محل یارانۀ مردم پرداخت و این در حالی است که شاهد افزایش لجام گسیخته هزینه‌های جاری دولت یازدهم هستیم.

لازم به ذکر است با پیگیری کمیتۀ امداد و نه دولت ، مبلغ 4000 میلیارد تومان برای افزایش حقوق مستمری بگیران کمیتۀ امداد و بهزیستی در مادۀ 79  قانون برنامۀ ششم دیده شد که در آن تصریح دارد که این مبالغ بایستی توسط کمیتۀ امداد و بهزیستی پرداخت گردد که متأسفانه دولت با تخلف از قانون با یک اقدام انتخاباتی عوامفریبانه از طریق وزارت رفاه اقدام کرده است.

به راحتی می‌توان با صرفه جوئی هزینه‌های جاری دولت که خود 236 هزار میلیارد تومان به مجلس پیشنهاد و متأسفانه 253 هزار میلیارد تصویب شده و نیز با همکاری مجلس شورای اسلامی نسبت به تغییر ردیف‌های هزینه‌ای هدفمند کردن اقدام و انتقال آنها به ردیف‌های مصارف دولت، کسری مورد نظر برای دو دهک را در مرحلۀ اول و دهک سوم را در مرحلۀ دوم تأمین نمود تا با توانمندسازی اقشار ضعیف جامعه که در برنامۀ آقای دکتر رئیسی قرار دارد از حمایت نقدی به تدریج خارج شوند. گاهی ضروری است دولت، خود را بتراشد تا روی مردم خراشیده نشود.

به راستی جای آن نیست که از مراکز پژوهشی که باید نقش نظارتی و بیطرفانه خود را حفظ کنند، سؤال شود که آیا بهتر نبود در زمان خلق پول‌های متعدد و افسار گسیختۀ دولت یازدهم که به افزایش سرسام آور حدود 800 هزار میلیارد تومانی نقدینگی منجر گردید و باعث کوچک کردن سفره‌های اقشار کم درآمد جامعه شد، به میدان می‌آمدند؟ آیا دغدغه‌های سیاسی فرصتی برای دولتمردان و مسئولان این مراکز گذاشته که وضعیت اضطرار اقشار محروم و راهکارهای پرداختن به آنها را که بخش عمده‌‌ی آن ناشی از ناکارآمدی دولت یازدهم بوده را در دستورکار خود قرار دهند؟

و در آخر کلام آیا بهتر نیست این دیوارهایی که بین خود و مردم کشیده‌اید را تخریب، و خود را به مردم نزدیک و دردهای آنها را حس کنید تا آنها صرفاً درد نداری داشته باشند و نه غصۀ بی غیرتی مسئولان.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
احسان چگونیان
روحانی اعتراف کرد : رئیسی اهل رانت ورابطه نیست

روحانی اعتراف کرد : رئیسی اهل رانت ورابطه نیست

جناب آقای روحانی دیروز در اعترافی ناخواسته که به قصد تخریب چهره ی سید محرومان گفت:شما دادستان ویژه ی روحانیت هستید چی  کشیدند از شما علما باید بپرسم......


                  این اعتراف از زبان آقای روحانی نشان گر آن است که جناب آقای رئیسی اهل مماشات و رانت وگذشت از تخلف نیست

وهمانطور که جناب رئیسی در مناظره فرمودند: ((با فساد چه زیرعمامه من باشد چه عمامه آقای روحانی وچه زیر کت آقای جهانگیری باشد چه زیر کت آقای قالیباف باید برخورد شود............))


           سید ما اهل گذشت از فساد نیست

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
احسان چگونیان
اعجاب در مناظره سوم

اعجاب در مناظره سوم

دیروز آقای روحانی  و جهانگیری در اقدامی تامل برانگیز به جناب آقای رئیسی و قالیباف سخنانی بیان داشتند که بسیار شگفت زده شدم:


1. فرمودند که در ستاد شما کسانی هستند ((که از وزرای دولت قبل بودند اما توجه نکردند که یکی از همین ها آقای علی نیکزاد است که یک میلیون نفر را خانه دار کرده اما در ستاد شما آقای کرباسچی فعالیت می کند))

2. یا فرمودند چرا با فقراعکس می گیرید ومنتشر می کنید وکرامت مردم را زیر سوال می برید بهتر است سری به فضای مجازی بزنید وعکسهای منتشر شده از وزیربهداشتتان را ببینید آیا کسی که هزینه درمان ندارد کرامت ندارد

      این عکس را ببینید

کدام بهتر است من از شما سئوال می کنم کدام بهتر است؟

3. شما آقای روحانی با چه انگیزه و رویی تحصیلات وسابقه ی قضایی جناب آقای رئیسی را زیر سئوال می برید بهتر به کمسیون آموزش مجلس سری بزنید ویا حالی از آیت الله کلانتر بپرسید بعد سطح علمی یک مجتهد را مورد خدشه قرار دهید

4. آقای جهانگیری وآقای روحانی آیا سبد کالا کرامت برای ملت آورد یادتان که این اقدام دولت شما بود

5. آقای روحانی وقتی می گویند از وضع مملکت خبر نداری به شما بر می خورد آقای رئیسی تا سال 83 مسئول بازرسی کل کشور بودند پس نمی توانستند به تخلفات سالهای 83 تا87 اگر که بوده رسیدگی کند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
احسان چگونیان
ای کاش........

ای کاش........

ای کاش امروز تو مناظره آقای هاشمی طبا این شعر را می خواندند.......


خوشحال و شاد و خندانم
قدر دنیا رو می‌دانم
خنده کنم من
دست بزنم من
پا بکوبم من

................................


            من خیلی دوست دارم

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
احسان چگونیان
آقا جان به تنهاییم حسودیم می شود که درمانش تویی

آقا جان به تنهاییم حسودیم می شود که درمانش تویی

در این وانفسای دنیای امروز که هر روز فرقه ای جدید سر از زمین برداشته برای خود علم وکوتلی برافراشته ودنیا دوستان و مزوران و تزویر کنندگان به دنبال مطامع خود هستند

در این دنیا که سیاست زدگان دنیا پرست نایبت را دوره کرده اند  که در تنهایی اش او را از پشت بام دارالخلافه به پایین افکنند تا با نامه ها( ناله های بیا بیا آقا) کوفی نشانشان کربلا ی دیگری علم کنند


وسیاست بازان مکار غرب و شرق با دست زدنهایشان وکلید در باغ سبز نشان دادنشان به آنها، آقایان دنیا پرست مقام دوست را به رقص و توجیح حماقت هاشان(دوستی بی دلیل و اعتماد) واداشته

آقای من در تنهاییم تو را می خواهم در این دنیای شلوغ

مولای  ما دعا کن برای ما  ( در این دنیا پر آشوب وفتنه )

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
احسان چگونیان

چه کسانی دیوار می کشند؟

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، بدنبال اظهارات حسن روحانی مبنی بر اینکه «عده‌ای اگر رای بیاورند، اقدام به دیوار کشی بین زنان و مردان می‌کنند»، اخیرا ویدئوهایی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد در دهه 60، مسئولان وزارت علوم قصد داشته‌اند بین دختران و پسران دانشجو در کلاس‌های درس دانشگاه‌ها دیوار کشیده شود.

اما این اقدام افراطی برای دیوارکشی، با پیگیری و افشاگری حضرت آیت الله خامنه ای رئیس جمهور وقت در خطبه‌های نمازجمعه و نهایتاً دستور امام خمینی(ره) متوقف می‌شود.

اسامی مسئولین وزارت علوم در آن مقطع مشخص می‌کند چه کسانی دنبال دیوار کشی بوده اند.

مسئولیت وزارت علوم از سال 1360 تا 63 بر عهده «محمدعلی نجفی»،  از سال 63 تا 64 برعهده ایرج فاضل و از سال 64 تا 68 برعهده «محمد فرهادی» بوده است.

محمدعلی نجفی عضو حزب کارگزاران، اولین وزیر پیشنهادی روحانی برای وزارت آموزش و پرورش (که رای اعتماد کسب نکرد) و از اعضای برجسته ستاد انتخاباتی روحانی است.

محمد فرهادی نیز هم اکنون وزیر علوم دولت یازدهم است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
احسان چگونیان
ببخشید جناب وزیر

ببخشید جناب وزیر

جناب جهانگیری همچین در مناظره روز جمعه از مظلومیت دختر وزیر صحبت می کردند که من فکر کردم پدر این خانم تناردیه هستند و زیر دستان ایشون داشته چه رنج هایی را تحمل می کرده وآقای جهانگیری ودوستان آمده اند و مانند ژان وارژان او را از دست تناردیه نجات داده


آخه دختر مظلوم...............
جهانگیری و لحظه نجات دختر وزیر

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
احسان چگونیان